2016 Eylul TUS sinav: 25.09.2016
#3769120 gönderen triniti
30.12.2016 - 17:53:41
DUYURU
(30 Aralık 2016)

2016 TUS Sonbahar Dönemi: Tercihlerin Alınması

2016 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2016-TUS) Sonbahar Dönemi tercih işlemleri, 30 Aralık 2016 - 06 Ocak 2017 tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılacaktır. Adaylar tercihlerini, TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla yapacaklardır. Tercih ve yerleştirme işlemlerinde, 2016- TUS Sonbahar Dönemi Başvuru Kılavuzunda yer alan ilke ve kurallar uygulanacaktır. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içinde internet aracılığıyla tercihlerini değiştirebileceklerdir

Adayların tercihlerini yapmadan önce Ek’te yer alan kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2016- TUS Sonbahar Dönemi Tercih Kılavuzu
Kullanıcı avatarı
Aradım ÖSYM'yi. İtiraz dilekçem vardı dedim. Sonuçlanmamış hala. işlemde görünüyor dendi. E tercih açıldı nasıl olacak dedim. Çok kişi aradı böyle. İlettik durumu dedi. Biz de bilmiyoruz, sonuçlanmamış olanlar için durumu dedi. Tercih son güne kadar mı bekliycez nasıl olacak anlamadım?
Kullanıcı avatarı
#3769140 gönderen lexiegrey
30.12.2016 - 18:22:54
Hiç kimsenin sıralaması güncellenmemiş ancak sınavı yeniden okunanların olduğunu biliyoruz,o Zaman aynı sıralamaya sahip birkaç tane insan olabilir,yeniden okunanların sıralamasını paylaştığı bi grup filan varmıdır
Kullanıcı avatarı
#3769158 gönderen Docsmoke
30.12.2016 - 19:19:48
Güvenlik soruşturması ile ilgili bir şey eklenmiş mi kılavuza? Ben göremedim ama olmaması yapılmayacağı anlamına gelmiyordur sanırım.
Kullanıcı avatarı
#3769176 gönderen rktn
30.12.2016 - 20:06:39
DarthTus yazdı:bu arada yeni kılavuz derken? Kadrolarda değişiklik mi var yok başka bir şey mi? Niye yeni?

Kadrolarda değişiklik ar. Mesela Hacettepe aile hekimliğinde 10+7 kadro vardı ama bölüm kapanmıştı. Yeni kılavuzda yok kadro.
Kullanıcı avatarı
#3769186 gönderen hayda
30.12.2016 - 20:14:18
rktn yazdı:
DarthTus yazdı:bu arada yeni kılavuz derken? Kadrolarda değişiklik mi var yok başka bir şey mi? Niye yeni?

Kadrolarda değişiklik ar. Mesela Hacettepe aile hekimliğinde 10+7 kadro vardı ama bölüm kapanmıştı. Yeni kılavuzda yok kadro.
7 kadro varmış şimdi yok eski klavuz hala sitelerinde http://www.osym.gov.tr/TR,12533/2016-tu ... ileri.html başvuru klavuzunda
Kullanıcı avatarı
#3769202 gönderen rktn
30.12.2016 - 20:23:54
hayda yazdı:
rktn yazdı:

7 kadro varmış şimdi yok eski klavuz hala sitelerinde http://www.osym.gov.tr/TR,12533/2016-tu ... ileri.html başvuru klavuzunda

O başvuru kılavuzu ama... Tercih kılavuzu var yeni ona göre bakmak lazım
Kullanıcı avatarı
#3769210 gönderen rktn
30.12.2016 - 20:25:53
hkiblmayau yazdı:Aradım ÖSYM'yi. İtiraz dilekçem vardı dedim. Sonuçlanmamış hala. işlemde görünüyor dendi. E tercih açıldı nasıl olacak dedim. Çok kişi aradı böyle. İlettik durumu dedi. Biz de bilmiyoruz, sonuçlanmamış olanlar için durumu dedi. Tercih son güne kadar mı bekliycez nasıl olacak anlamadım?

Ben de aynı durumdayım.Son güne kadar bekler tercih yaparız... Yeniden puan açıklarlarsa yeni tercih hakkı da vermek zorundalar zaten.
Kullanıcı avatarı
#3769217 gönderen hayda
30.12.2016 - 20:32:27
rktn yazdı:
hayda yazdı:
rktn yazdı:

O başvuru kılavuzu ama... Tercih kılavuzu var yeni ona göre bakmak lazım
ama işte taban puanı yazan siteler eski klavuza göre yazmışlar var mı başka gördüğünüz bildiğiniz kadro
Kullanıcı avatarı
#3769235 gönderen busra11
30.12.2016 - 20:49:38
rktn yazdı:
hkiblmayau yazdı:Aradım ÖSYM'yi. İtiraz dilekçem vardı dedim. Sonuçlanmamış hala. işlemde görünüyor dendi. E tercih açıldı nasıl olacak dedim. Çok kişi aradı böyle. İlettik durumu dedi. Biz de bilmiyoruz, sonuçlanmamış olanlar için durumu dedi. Tercih son güne kadar mı bekliycez nasıl olacak anlamadım?

Ben de aynı durumdayım.Son güne kadar bekler tercih yaparız... Yeniden puan açıklarlarsa yeni tercih hakkı da vermek zorundalar zaten.
simdi tercih yapsaniz da son gune kadar degistirebiliyorsunuz.
Kullanıcı avatarı
21musakov21 yazdı:Arkadaşlar tercih ücretli mı acaba...ösym de duyuru da tercih tarihlerinin altında başvuru ücreti 15 tl yazıyor o neyin nesi ki

sanırım o ücret ek yerleştirme için
normal tercih için ödeme olmicak ama yanlışım varsa düzeltsin arkadaslar
Kullanıcı avatarı
#3769343 gönderen crowner
30.12.2016 - 23:12:28
Tıp eğitimi dili İngilizce olduğundan bu üniversite ile ilgili programları tercihlerinde gösterecek adayların
alanlarında seminer verebilecek düzeyde İngilizce bilmeleri zorunludur. İngilizcesi yeterli olmayan adaylar bu
programlara yerleştirilmiş olsalar bile atamaları yapılmaz.

marmara unı yazacaklara bu sart kosulmus. formalıte mıdır. asistanlıga baslamadan once bı sınava tabı olunuyo mu bılen var mı arkadaslar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir