Çarşamba , Ekim 17 2018
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

Rapor vermeye itiraz eden doktora saldırı.

#4129071  gönderen drhaber
 09.06.2018 - 13:33:14
Antalya'nın Kemer ilçesinde görevli aile hekimi K.Ö. (49), usulsüz sağlık raporu isteyen hastasının istemini reddettiği iddiasıyla saldırıya uğradı. Hastası tarafından bayıltılana kadar dövülen K.Ö.'nün sağ bacağı kırıldı, vücudunda ezikler oluştu

Resim

Çamyuva Aile Hekimliği'nde görevli aile hekimi K.Ö. iddiaya göre kendisinden usulsüz sağlık raporu isteyen ve kimliği açıklanmayan erkek hastasına olumsuz yanıt verdi. Aldığı yanıt karşısında öfkelenen hasta, K.Ö.'ye saldırdı. Saldırgan, yumruk ve tekme darbeleriyle düşen K.Ö.'ye yerde de vurmaya devam etti. Aldığı darbelerin etkisiyle bayılan K.Ö.'nün sağ bacağında çok sayıda kırık oluştu. Kemer Devlet Hastanesi'nde ameliyat edilen K.Ö.'nün tedavisi sürüyor. Şiddet uygulayan hasta ise jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

MESLEKTAŞLARINDAN KINAMA

Antalya Tabip Odası ve Antalya Aile Hekimleri Derneği, yaptıkları ortak açıklamayla saldırıyı kınadı. Antalya Tabip Odası yönetiminden Dr. Aydan İzgi olayla ilgili hukuki süreçte şiddet gören hekime her desteği vereceklerini söyledi. Sağlıkta yanlış uygulanan politikalar nedeniyle hekim- hasta arasındaki ilişkinin zedelendiğini de belirten Aydan İzgi, "Hekimler yaşanan olumsuzlukların tek sorumlusuymuş gibi gösterilmekte ve hastalar ile karşı karşıya getirilmektedir. Hekimler can güvenliklerinin olmadığının farkındadır" dedi.
Hürriyet
Kullanıcı avatarı

Re: Rapor vermeye itiraz eden doktora saldırı.

#4129082  gönderen cabaroglu
 09.06.2018 - 14:39:38
Çok çok geçmiş olsun.Allah bunu yapanın belasını versin diyip olayı basite yada şahsa indirgenmemeli.

Neden bu tarz olaylar çok arttı o sorgulanmalı
Bu kadar doktora saldırılırken kaç hakim savcı buna benzer bir durumla karşılaştı?Aradaki farkı koyduğumuzda sebeplere ulaşabiliriz.
Bu yapılan bir hakim yada savcıya yapılsa aynı muameleyi mi görür?

İtibarsızlaştırılan, daya yiyen,öldürülen, halkın soytarısı konumuna düşürülen mesleğimizle ilgili daha çok böyle haber duyarız.Belki de sıradaki sizsiniz.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4129086  gönderen Agga
 09.06.2018 - 14:52:52
[quote=cabaroglu post_id=4129082 time=1528544378 user_id=93883]
Çok çok geçmiş olsun.Allah bunu yapanın belasını versin diyip olayı basite yada şahsa indirgenmemeli.

Neden bu tarz olaylar çok arttı o sorgulanmalı
Bu kadar doktora saldırılırken kaç hakim savcı buna benzer bir durumla karşılaştı?Aradaki farkı koyduğumuzda sebeplere ulaşabiliriz.
Bu yapılan bir hakim yada savcıya yapılsa aynı muameleyi mi görür?

İtibarsızlaştırılan, daya yiyen,öldürülen, halkın soytarısı konumuna düşürülen mesleğimizle ilgili daha çok böyle haber duyarız.Belki de sıradaki sizsiniz.
[/quote]

kesinlikle bu meslek halkin soytarisi haline geldi. halkin mazlumu olduk, canlari sikilinca gelip doktora catiyorlar.

#4129088  gönderen dr_hagopik
 09.06.2018 - 15:11:58
Nefsi müdafa kapsamında doktorların silahlanmasından başka çare görünmüyor gibi (tabi burada ironi yapıyorum, böyle bir temennim yok) zira yöneticilerin en ufak bir şey yapma niyetleri yok. Nedeni basit toplumu karşılarına alacağına birkaç doktor ağlayıp dursa ne olur mantığı, ancak bu zulmü ve kışkırtmayı kul onaylasa da Allah onaylamaz, en azından temennimiz bu. Usulsüzlük ve hak yemek bir toplumda genel geçer yasa haline gelmiş ise vay halimize vay, istediğimiz kadar din, Allah, kitap diyelim. Usulsüz iş yapmamak, engel olmak bir erdem olmaktan çıkıp bir suç haline gelmiş.

#4129100  gönderen Ftmtb
 09.06.2018 - 16:05:51
Yanlis anlasilmasin bu doktor bey icin demiyorum cok cok gecmis olsun ama ilerleyen zamanlarda bu olaylarin daha cok artacagindan endiseliyim. Toplumda doktora karsi bir nefret olusturuldu cahil insanlar cahillikleriyle gurur duyar oldu ve bu tur insanlari kontrol etmek zordur ve ciddi iletisim becerisi gerekir. Ilerleyen zamanlarda ise artik nerdeyse binasi ogretim uyesi bile olmayan tipfakultesinden mezun olan binlerce doktor olacak ve bu mezunlarin koklu kurumlardaki gibi donanimli olacagina inanmiyorum hasta yonetmekte. Dolayisiyla isler daha da karmasik hale gelecek korktugum sey.
Kullanıcı avatarı

#4129113  gönderen sliding
 09.06.2018 - 17:02:06
Meslektaşıma geçmiş olsun diliyorum ama olayın şöyle bir yönü var; bayılana bacağı kırılana kadar kimse yok muymuş müdahale edecek? Doktor bey iki tane vuramamış mı? Nedir bayıltılana kadar dövmek bacağını kırmak? İşe sopayla gelcez artık. Gerçi şöyle bir şey daha var eğer hekim arkadaşımız iki vursaydı gazeteler kim bilir nasıl haberler yaparlardı. Böyle haberlerde asıl telaşlanılacak konu hekime şiddetin normalleştirilmesidir iki gün sonra ne var ki her zaman ki mevzu diye insanlar kanıksayacaklar.Bu normal değil. Hiç bir devlet memuruna yapılan saldırı normal değildir. Her gün bu halk için şunu diyorum sizin şımarmış çok bilmiş özünde cahilliğin dibi olan görgüsüzlüğünüzün edebsizliğinizin hayasızlığınızın ta .... anladınız siz.

#4129118  gönderen Tus21
 09.06.2018 - 17:35:29
Geçmiş olsun abimize
10 yıl önce acilde çalışırken genç hastam röntgen teknisyenini yerinde bulamamış diye ben odamda otururken aniden ve var göcüyle kapımı tekmeledi kapının alt kısmı kırıldı ben ise kalbim yerinden çıkarcasına taşikardiye girdim o günden beri çarpıntılarım oluyor.Ancak 1-3 dakika içinde çarpıntım geçince toplanan kalabalığı polisi dahi dışarı çıkardım kapıyı kilitledim ve bütün sinirimi o hastadan çıkardım defalarca kaldırıp yere çaktım ne oldu bilmiyorum ama galiba kontrolümü kaybettim affedersiniz ama onu köpek gibi yalvarır hale getirdim ayaklarıma kapandı köpek sonra kapıyı açıp polise dedik birbirimizden şikayetçi değiliz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4129243  gönderen Tus21
 10.06.2018 - 00:17:13
Abimize geçmiş olsun 11 yıl önce bi hastayı bana herkesin içinde saldırmaya teşebüs ve küfürlü hakaretleri nedeniyle şikayet ettim dava 4 yıl sürdü bir dakika bile gözaltına alınmadı adam işine de devam etti 4 yıl sonra adama verilen ceza bir kahvede oturup ödediğim çay parası kadar.
Ama en ufak şikayetlerinde hakkımızda idari soruşturmalar vs. Ne bi koruma ne bi saygı değer
Kullanıcı avatarı

#4129257  gönderen Jeanne
 10.06.2018 - 00:37:55
Bu herifi alacaksın eşşek sudan gelene kadar döndüre döndüre döveceksin sonra da 7 gün rapor yazıp al şimdi dinlen diyeceksin. Ben artık başka çare görmüyorum. Meslektaşımız darp edilirken binada tek miydi? Neden kimse müdahale etmiyor neden toplanmıyorlar sesleri duymuyorlar mı? Ben kadın olduğum halde 2 kere itişmenin ortasına girip dirsek falan attım. Asistanlığımı yaptıgım hastanede neyse ki herkesin gözü karaydi direk geri püskürtürlerdi böyle tipleri. Kesinlikle cesaret verilmemesi gerekiyor.
Kullanıcı avatarı

#4129263  gönderen Jeanne
 10.06.2018 - 00:44:05
O asm’de doktor bey baygın halde tekmelenirken mal mal izleyen diğer sıradaki hastalar, doktorlar, hemşireler, temizlik personeline kadar herkesin kalıbına tüküreyim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4129266  gönderen Papy
 10.06.2018 - 00:49:57
Bir iki kuruluş çıkıp kınanır sadece bu kadar. Aynı hareketi bir savcıya avukata yapın bakalım neler oluyo, onu geçtim caddede esnaf a yapın bakalım yapamazsınız..yahu memurun dayak yiyo il sağlık müdürü veya valilik çıkıp da bişey demiyor, ee vatandaşın işi görülsün..doktorluk yapılmaz arkadaşlar gittikçe de daha kötüye gidecez kesinlikle