Cumartesi , Ağustos 18 2018
Tus ile ilgili kategori harici tum tum paylasimlari bu baslik altinda yapabilirsiniz...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Kullanıcı avatarı
Arkadaşlar bu başlığa tusta 66 puan ve üstü almış olanlar tavsiye yazıyoruz. Dershanelerin tüm kitleye bahsetmediği küçük ama önemli detayları (sırları) ; motivasyonla, çalışma stratejisiyle ilgili bilgileri yazıyoruz. Ayrıca bireysel olarak yapılan hataların nasıl düzeltileceğiyle ilgili de tüm 66+ arkadaşlar soru cevap yapabilir.

(66 yı üst bölümlere girmek için gereken baraj puan olarak baz aldım)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
İnsan tavsiye yazarken yaklaşma-kaçınma çatışması yaşıyor :) bir yandan milleti bu tus belasından kurtarmak istiyorsunuz diğer yandan ilerde tekrar çalışırsanız (Allah korusun) rakip üretmiş olacaksınız :)
Neyse madem başlığı açtım ilk tavsiyeyi ben veriyim, temel bilgilerle başlayalım, 50 dk ders 10 dk ara şeklinde günde 7-8 saati bulmalısınız. İlk 2 tekrar uzun sürer,3-4-5 . Tekrarlar gayet kısa sürer. Çalışırken anı düşünmeniz gerekir, yakın yada uzak geçmişe yada geleceğe aklınız gitmemeli, en önemli şey bu. Bunu yapmakta zorluk yaşıyorsanız sürekli kendinize şu anda ne yaptığınızı hatırlatmanız gerekecek. Yine başarısız oluyorsanız daha ileri taktikleri de var.
Kullanıcı avatarı
zixiebixie yazdı:
01.05.2018 - 23:23:16
Fasikülleri ve birbiri ile ilintili konuları entegre ederek çalışmak 65+ almayı kolaylaştırır. Mesela biyokimya üzerine metabolizma hastalıkları iyi gider.
Genel olarak biyokimya ve pediatri ardarda çalışılması gereken iki derstir diye düşünüyorum zixi hocam
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
kutsaclirapunzel yazdı:
01.05.2018 - 23:35:05
Purposeless yazdı:
01.05.2018 - 23:27:48
kutsaclirapunzel yazdı:
01.05.2018 - 22:27:08
Neyse ben 5 tustur 45 alıyorum kaçtım
Bence siz de "neler yapilmamali" konusunda halki bilgilendirebilirsiniz :)
Şaka yapmıştım
Tek tusta 70
Komik mi komikse komik değil de, değilse fuzuli bir ego kasma gördüm ben saygilar dilerim 😋🤔
Kullanıcı avatarı
on dakikalık küçük molalarda sempatik deşarj sağlayabilecek kardiyo hareketleri yapmanızı öneriyorum, 12-13 arası ve 17-1740 arası 2 büyük mola vermenizi 1930 dan sonrasını da kendinize ayırmanızı öneriyorum. yemek molalarının sonunda 5 dakikalık nefes egzersizleri yapmanız burnout a girmenizi engeller. Bu nefes egzersizleriyle ilgili tusdata rehberlik biriminden eftal beyin youtube videolarına bakabilirsiniz. Bu süreçte herkesle kavgalı bir duruma düşeceksiniz, sürecin normali bu. Çünkü saatler başı masada oturdukça negatif düşünceler birikiyor ister istemez.Bunu demin bahsettiğim yöntemlerle azaltmak mümkün. Süreç sizin mücadele gücünüze göre 0 dan 66+ için min 6 ay sürer. En önemli noktalardan biri burnout a girmeyi engellemek, bunu için sürekli motivasyona ihtiyacınız olacak, bunu nasıl sağlayacağınıza ilerde değineceğim.
Bu süreçte iki cep telefonu uygulamasına ihtiyacınız olacak 1. tus coach 2. iplay. Bunları nasıl kullanacağınıza ilerde değineceğim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Hocam ben açıkçası birilerinin önerilerine uymamayı öneririm çünkü bu süreçte günde bir kitap bitirip çok tekrarla 70 alan da var, sindire sindire gidip 70 alan da. Hepimiz az çok çalışmayı bilen insanlarız, ben ilk tuslarımda günde bir kitap bitircem diye stres oluyordum bitmeyince moralim bozulup çalışamıyordum, sonra ne olursa olsun çalışmaya başladım hani motive olmayı beklemedim, temel bilimlerden tts çözdüm, klinikte tts’yi yetiştiremedim hatta ma tüm denemelere girdim tusdatanın öncekilerle karşılaştırmak çok güzel okuyor ilk denemem 43’tü sonra yavaş yavaş yükseldi ve 66-67’lere çıktı son sınavlarda, çok iyi motivasyon oluyor denemeye girmek iyi olmasa bile yükseldiğini görmek ayrıca çalıştığın dersin sorusuna şahit olmak, onun dışında bence kişi kendini bilmeli ben hep kodlayarak çalışıyordum örneğin zor ama akılda kalıcı oluyordu, işitselim hiç yoktu benim kendim oturup çalışmam gerekiyordu ve sırf birilerinden etkilenip kampa gittim inanılmaz derecede pişman oldum başladım diye de bırakamadım eminim evde çalışsam çok daha iyi olurdu mesela kodlamalarımı tekrar edemedim örneğin, ama kişiye bağlı dediğim gibi kimisine yararlı olmuş, ben çok stres yapıyordum son zamanlarda diye bu arada bir önceki sınavım 60’tı kendimi son tekrara hazırladım 4,5 ayda bir tekrar atabildim ama örneğin o dersi çalışıyordum sonrasında tts çözüyordum ve sonrasında girdiğim denemelerin o dersle ilgili kısmını çözüyordum, erkek arkadaşım son ayda bıraktı beni sağolsun kliniğin tekrarını atamadım son ay ama temeli atabildim, ben örneğin fizyolojide insülin salınma mekanizması gibi şeyleri hep toplayıp küçük ayrı notlar çıkarmıştım örneğin işte çoğu şey na-k-atpaz ile olur ama işte istisnalar diye kağıdım vardı kulağa gelince işte k-atpaz falan baştan toparlamıştım konular arası bağlantı kurmuştum, karışan şeyleri yazmıştım yine böyle küçük kağıtlara o konuyla ilgili kitabın o sayfasında duruyordu bunlar ve o sayfaya gelince önce onu okuyup sonra karışık gibi görünen şeyi anlayabiliyordum, biyokimyada küçük bir defter yapmıştım kabaca yolakları çizmiştim arada bakıyordum onlara ve sınava üç gün kala biyokimya çalışmama rağmen son gece yatmadan o küçük deftere bir saat göz gezdirdim ve iki soru yaptırdı bana diyebilirim, sabah sınava giderken de farmakoloji tusdatada cenk hocanın ve ahmet altunun paylaştığı şeyler baktım akşamdan ezberlemediğim bir iki tane vardı onlara da bakıp biliyorum diye girdim hani bildiğim şeyleri götürmüş gibi olup kendimi o an rahatlattım temelden 96 klinikten 75 netle 66,1 puan aldım kodlamaları bir ara burada paylaşabilirim bazıları çok iyiydi kitaba bakmam gerekir gerçi ama bu şekilde herkese kolay gelsin şimdiden 😊😊
Kullanıcı avatarı
myasama yazdı:
02.05.2018 - 12:05:05
Hocam ben açıkçası birilerinin önerilerine uymamayı öneririm çünkü bu süreçte günde bir kitap bitirip çok tekrarla 70 alan da var, sindire sindire gidip 70 alan da. Hepimiz az çok çalışmayı bilen insanlarız, ben ilk tuslarımda günde bir kitap bitircem diye stres oluyordum bitmeyince moralim bozulup çalışamıyordum, sonra ne olursa olsun çalışmaya başladım hani motive olmayı beklemedim, temel bilimlerden tts çözdüm, klinikte tts’yi yetiştiremedim hatta ma tüm denemelere girdim tusdatanın öncekilerle karşılaştırmak çok güzel okuyor ilk denemem 43’tü sonra yavaş yavaş yükseldi ve 66-67’lere çıktı son sınavlarda, çok iyi motivasyon oluyor denemeye girmek iyi olmasa bile yükseldiğini görmek ayrıca çalıştığın dersin sorusuna şahit olmak, onun dışında bence kişi kendini bilmeli ben hep kodlayarak çalışıyordum örneğin zor ama akılda kalıcı oluyordu, işitselim hiç yoktu benim kendim oturup çalışmam gerekiyordu ve sırf birilerinden etkilenip kampa gittim inanılmaz derecede pişman oldum başladım diye de bırakamadım eminim evde çalışsam çok daha iyi olurdu mesela kodlamalarımı tekrar edemedim örneğin, ama kişiye bağlı dediğim gibi kimisine yararlı olmuş, ben çok stres yapıyordum son zamanlarda diye bu arada bir önceki sınavım 60’tı kendimi son tekrara hazırladım 4,5 ayda bir tekrar atabildim ama örneğin o dersi çalışıyordum sonrasında tts çözüyordum ve sonrasında girdiğim denemelerin o dersle ilgili kısmını çözüyordum, erkek arkadaşım son ayda bıraktı beni sağolsun kliniğin tekrarını atamadım son ay ama temeli atabildim, ben örneğin fizyolojide insülin salınma mekanizması gibi şeyleri hep toplayıp küçük ayrı notlar çıkarmıştım örneğin işte çoğu şey na-k-atpaz ile olur ama işte istisnalar diye kağıdım vardı kulağa gelince işte k-atpaz falan baştan toparlamıştım konular arası bağlantı kurmuştum, karışan şeyleri yazmıştım yine böyle küçük kağıtlara o konuyla ilgili kitabın o sayfasında duruyordu bunlar ve o sayfaya gelince önce onu okuyup sonra karışık gibi görünen şeyi anlayabiliyordum, biyokimyada küçük bir defter yapmıştım kabaca yolakları çizmiştim arada bakıyordum onlara ve sınava üç gün kala biyokimya çalışmama rağmen son gece yatmadan o küçük deftere bir saat göz gezdirdim ve iki soru yaptırdı bana diyebilirim, sabah sınava giderken de farmakoloji tusdatada cenk hocanın ve ahmet altunun paylaştığı şeyler baktım akşamdan ezberlemediğim bir iki tane vardı onlara da bakıp biliyorum diye girdim hani bildiğim şeyleri götürmüş gibi olup kendimi o an rahatlattım temelden 96 klinikten 75 netle 66,1 puan aldım kodlamaları bir ara burada paylaşabilirim bazıları çok iyiydi kitaba bakmam gerekir gerçi ama bu şekilde herkese kolay gelsin şimdiden 😊😊

Teşekkürler, insanları tus belasından kurtarmak için başlığa 66+ herkesin desteğini bekliyorum
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7